Сторінка для учнів

       Для учнів 8 класу!

Зайдіть за посиланням    Miksike Україна   зареєструйтесь   і виконайте інтерактивну  вправу   Травлення  

  Для учнів 6 класу!

                                          Підручник з біології за новою програмою  



Цікаве про лишайники.

Шансів знайти життя за межами Землі стає все більше.

 Надзвичайно низька чутливість лишайників до навколишнього середовища не тільки приводить в захоплення дослідників, але й викликає підвищений інтерес в екзобіологів, що вивчають позаземні організми.

 Суть експерименту, поставленого під час виконання програми «Foton-М2», полягала в тому, що контейнер Biopan із зразками лишайника видів розокарпону географічного (Rhizocarpon geographicum) та ксанторії (Xanthoria elegans) був винесений за межі захисної обшивки апарату «Foton-М2», відкритий і залишений у такому вигляді на два тижні.
 Протягом всього цього терміну зразки відчували значні коливання температури, піддавалися дії повного спектру ультрафіолетового сонячного випромінювання і космічної радіації.
Через 14,6 днів після початку експерименту контейнер був знову закритий, поміщений всередину апарату, а після повернення на Землю відправлений до голландської лабораторії ESA.Розтин контейнера показав, що всі лишайники відчувають себе чудово. Їх здібність до фотосинтезутакож нітрохи не постраждала. Результати експериментупідтверджуючи припущення про те, що колонія лишайників, що вилетіла в космос унаслідок удару великого метеориту і що потрапила, припустимо, на Землю, цілком могла "заразити" потенційно придатну для цього планету насінням життя і включити механізм еволюції. Крім того, така вражаюча життєздатність лишайників також дозволяє припустити, що цей вид рослин цілком міг би вижити і на поверхні Марса або, для прикладу, деяких супутників Сатурну. Шансів знайти життя за межами Землі стає все більше.                                                                                                                                                       Чи це так, покажуть майбутні експерименти.



ЕКОЛОГІЯ ХАРЧУВАННЯ!  Запрошую до перегляду відеофрагментів про найчастіше вживані та  люблені вами, дорогі учні, чіпси і кока-колу!!! ОЧІКУЮ НА ВАШІ ВРАЖЕННЯ ТА ДУМКИ ВІД  ПОБАЧЕНОГО!!!

Дослід з чіпсами та сухариками.




Таємно! Небезпечно! Кока-кола!



Ви ще досі це вживаєте?


1 коментар:

  1. Доброго дня,

    Мене звуть Катерина. Я представляю природничо-пізнавальний проект "Зелений Ліхтарик".
    У рамках проекту ми організували ботанічний конкурс "Дослідник рослин Червоної книги", який триватиме до 31 жовтня 2016 року. Запрошуємо Вас та Ваших учнів долучатися.

    Деталі: http://osvitae.blogspot.com/p/zelenyi-likhtaryk-pravyla-botanichnogo.html

    Інформація про проект: http://osvitae.com


    Нашою діяльністю також передбачено шкільні пізнавальні програми. Запрошуємо Вас ознайомитися: http://osvitae.com/biblioteka

    Якщо виникнуть запитання, будь ласка, звертайтеся за контактами нижче, будемо раді спілкуванню.

    +38 (097) 675 42 53 (Олена)
    info@osvitae.com
    https://www.facebook.com/zelenyi.likhtaryk/
    olena_zl

    ВідповістиВидалити